CENÍK

Uvádění ceníků na stránkách malířských firem může být mnohdy velmi zavádějící - obzvláště těch, které nemají uvedenu pevnou cenu, ale začínají slovy "od" ... Což lze ale zas na druhou stranu chápat, protože ceny se opravdu mohou lišit v závislosti na druhu a stavu omítek, použitého materiálu a množství provedené práce.

A tak se tím pádem, stanovení ceny "za kolik to bude", stejně tak jako porovnávání cen jednotlivých malířů, může stát velmi problematické. Nehledě na to, že některé firmy nemají například ani uvedeno, zda je to cena s materiálem nebo bez.

V dnešní době se především nejvíc díváme na to, kolik nás to bude stát a přitom už se bohužel nehledí na provedení a konečný výsledek malířského díla.

Zákazníci, ke kterým se opakovaně vracím a tvoří tak moji stálou klientelu, už ví - za kolik. Vy ostatní buď vyzkoušejte moje služby přímo a nebo si ode mne pro začátek nechte udělat předpokládaný rozpočet.

Množství maleb, pačokování - penetrování, mydlení místností a maleb na schodišti se určuje samostatně, pro jednotlivé druhy maleb v m2 součtem ploch např. stěn, stropů, podhledů, podest a odpočívadel na schodišti.

Přičemž plochy otvorů a nemalované plochy např. obklady, nátěry, dveře, okna jednotlivě větší než 4 m2 se dle norem ČSN odečítají, ale jen plochou přesahující 4 m2.

Zákazníci si dost často neuvědomují, že do ceny za metr čtvereční malování je nutné promítnout nejen materiál, jeho nákup a dopravu, ale i zaměření zakázky, vypracování nabídky dle náročnosti technologie pracovního postupu. Odrazit se v ní musí amortizace nářadí, mzda, odvody státu, pojištění firmy, prvky bezpečnosti práce a nemalou položkou je i ekologická likvidace odpadů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *